Юридическая канцелярия Вторник, 19.03.2024, 13:32
Tag cloud
Статистика
eed7423f99435554
Форма входа
Архив записей
Пользовательского поиска
Персональный сайт Александра Кобизского Украина онлайн Писатель Александр Ковалевский Александр Ковалевский


До __________________ районного суду
м. _______________________________
Позивач: _________________________________________,
(ПІБ)
що діє в інтересах неповнолітнього ___________,
____ року народження, проживаючих:
__________________________________________
__________________________________________
(поштовий індекс, адреса, телефон)

Відповідач: __________________________________________
(ПІБ)
__________________________________________
(поштовий індекс, адреса, телефон)

Третя особа: Опікунська Рада
__________________________________________
__________________________________________

Позовна заява
про позбавлення батьківських прав
(в порядку ст. 164 СК України)
Відповідач по справі ________________________________ є батьком мого сина – ___________________________, ____ року народження. Однак з моменту народження дитини, ніякої уваги йому не надавав, ні в матеріальному, ні в моральному розумінні.
У 20__ році, рішенням _________________ районного суду м. _______, шлюб між нами розірвано, і вихованням дитини я займаюсь одна. В 20__ році, рішенням _________________ суду м. _______, відповідачу. присуджено виплачувати аліменти, але до цього часу, він жодного разу не надіслав ні копійки на утримання дитини. Також, між сином і батьком не має жодного контакту, тому що відповідач – ___________, не бажає зустрічатися з дитиною.
Згідно з п. 2 частини першої статі 164 СК України, мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він: «ухиляються від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини;
Пленум Верховного суду України, Постановою № 3 від 30.03.2007 року «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав», наголошує: «Позбавлення батьківських прав (тобто прав на виховання дитини, захист її інтересів, на відібрання дитини в інших осіб, які незаконно її утримують, та ін.), що надані батькам до досягнення дитиною повноліття і ґрунтуються на факті спорідненості з нею, є крайнім заходом впливу на осіб, які не виконують батьківських обов'язків, а тому питання про його застосування слід вирішувати лише після повного, всебічного, об'єктивного з'ясування обставин справи, зокрема ставлення батьків до дітей».
Відповідач ________________ своїх батьківських обов’язків не виконує. Ухилення ____________, як батька, від виконання своїх обов'язків, значиться в тому, що він не піклується про фізичний і духовний розвиток дитини, її навчанням, підготовкою до самостійного життя, зокрема:
• не забезпечує необхідного харчування, медичного догляду, лікування Віталія, що негативно впливає на його фізичний розвиток як складову виховання;
• не спілкуються з сином в обсязі, необхідному для його нормального самоусвідомлення;
• не надає дитині доступу до культурних та інших духовних цінностей;
• не сприяє засвоєнню ним загальновизнаних норм моралі;
• не виявляє інтересу до його внутрішнього світу;
• не створює умов для отримання сином освіти.
1. Зазначені фактори, як кожен окремо, так і в сукупності, свідчить про свідоме нехтування батьком – _____________ своїх обов'язків.
Рішенням № 8-pn/2002 від 07.05.2002 р. та № 15-pn/2002 від 09.07.2002 р. Конституційний Суд України роз'яснює, що Конституція України гарантує кожному судовий захист його прав у межах конституційного, цивільного, господарського, адміністративного і кримінального судочинства України. Норми, що передбачають вирішення спорів, не можуть суперечити принципу рівності усіх перед законом та судом і у зв'язку з цим обмежувати право на судовий захист. Згідно ст. 55 Конституції України, кожному громадянину України гарантується право на судовий захист своїх інтересів у суді. Згідно з ч. 2, 3 ст. 124 Конституції України, юрисдикція судов поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
На підставі зазначеного та згідно зі ст. ст. 164, 165 СК України, ст. ст. 3, 4 ЦПК України, та іншим чинним законодавством України,
ПРОШУ:
1. Позбавити батьківських прав відповідача по справі _______________________.

ДОДАТКИ:
1. Копії позовної заяви з додатками для учасників судового розгляду;
2. Копія свідоцтва про народження дитини;
3. Копія свідоцтва про розторгнення шлюбу;
4. Відповідь на заяву з Опікунської ради;
5. Квитанція про сплату держмита.

«____» ___________ 200__ року
_______________________ (____________)



Copyright MyCorp © 2024
Писатель Александр Ковалевский
© Перепечатка материалов сайта "Юридическая канцелярия" в полном или сокращенном виде только с письменного разрешения редакции. Для интернет-изданий - без ограничений, при обязательном условии указания полного имени адреса нашего ресурса //uyrist.at.ua/ Связь с редакцией - uyrist1@ukr.net Писатель Александр Ковалевский Заработай на своем сайте каталог сайтов Новости RT.KORR Rambler's Top100